Jak nas wesprzeć

Działalność non-profit Zamku Sarny opiera się na zewnętrznym finansowaniu. Zapraszamy instytucje, firmy i osoby prywatne do kontaktu i wsparcia trwającego remontu tego wyjątkowego obiektu.

Zamek Sarny to kompleks 14 budynków. Jego wiodąca funkcja nie jest nastawiona na zysk.

Budynki indywidualnie wpisane do rejestru zabytków – pałac, kaplica i spichlerz – staną się obiektami muzealnymi i instytucją kultury muzycznej. W tej funkcji wystąpiły już trzykrotnie w 2015, 2016 i 2017 r., kiedy odbyły się kolejne edycje Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Dawnej.

Skala zniszczeń jest wielka a mimo to obiekt wciąż zachwyca pięknymi XVI-wiecznymi sklepieniami, XVIII-wiecznymi polichromiami i swoją nawarstwioną przez stulecia sylwetką.

Zostaliśmy do tej pory wsparci finansowo przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przyznało dotację na organizację 1. Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Dawnej, na odbudowę stropów budynku pałacowego oraz remont hełmu wieży.

Fundatorzy sięgają głęboko do swoich kieszeni ale skala wyzwania jest ogromna, dlatego będziemy wdzięczni za wszelkie wsparcie.

Zapraszamy do odwiedzin, w trakcie których można odpocząć w domu bramnym i zwiedzić Kaplicę.

Wstęp do Kaplicy jest bezpłatny. Prosimy jednak o rozważenie małego datku, abyśmy mogli utrzymać świątynię jako miejsce dostępne dla wszystkich.

Można też dokonać bezpiecznej wpłaty darowizny przez system PayPal bezpośrednio z naszej strony – informacje dostępne są w jęz. polskim i angielskim.

Wszystkie darowizny, zbierane w ramach zbiórki publicznej nr 2017/1844/OR, są przeznaczane wyłącznie na działania remontowe zaakceptowane przez Wojewódzki Urząd Konserwacji Zabytków.

Fundacja Odbudowy Dworu Sarny

Ścinawka Górna 40e, 57-410 Ścinawka Średnia

KRS 0000505205

Nr rachunku bankowego: mBank SA 05 1140 2004 0000 3602 7934 1743

tel. 609 105 905

email: zarzad@zameksarny.pl